Trafik Cezalarında Erken İndirim Süreci Kaçırılmayacak!

Trafik cezalarında erken indirim fırsatını kaçıran sürücülere yönelik yeni bir hamle geldi. İşte detaylar.

Trafik cezaları ile ilgili özellikle önümüzdeki günlerde yaşanacak değişiklikler, kişilerin internet üzerinden cezalarını hemen öğrenmesini sağlayacak. Özellikle trafik cezası alan ve bu cezası erken ödemeler ile indirimli bir şekilde yapmak isteyen kişilere cazip bir fırsat sunacak olan bu yenilik kullanıcıların aynı zamanda daha yüksek ücretler ödemesini önleyecek.

Yeni Düzenlemeler Yapıldı

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda, özellikle e tebligat uygulaması kapsamında cezaların direkt elektronik ortamda gönderileceği ifade edilirken bu imkândan yararlanabilecek olan tüm vatandaşlar ceza yediği an bu cezayı öğrenebilecek.

Kişilere tebliğ edilen bu cezaların ardından ise 15 günlük süre içerisinde ödeme yapabilme imkanına sahip olacak vatandaşlar, böylece cezaların yüzde yirmi beşi oranında indirim alma imkânına sahip olacak. Özellikle geçtiğimiz günlerde hızlı geçiş sisteminin de dahil edilmesiyle birlikte daha kullanışlı hale gelen e tebligat sisteminde kullanıcıların 15 günlük süreyi geçirmeden ödemelerini yapması ve erken ödeme indiriminden yararlanması hedefleniyor.

Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yapılacak olan e tebligat sistemlerinde vatandaşların özellikle erken ödeme indiriminden yararlanıp yararlanmayacağına göre işlem yapması daha önemli hale geliyor. Yapılan açıklamalarda e-tebligat sistemleri üzerinden benzer tebligatların alınması adına herhangi bir ek ücret yapılmayacağı ifade edilirken, bu konuda vatandaşların sadece sistemi kullanması yeterli oluyor.