Toyota'nın yeni modelleri Paris Motorshow'da görücüye çıkacak

Toyota, gelecekteki vizyonunu ve orta vadedeki hedeflerini gösteren modellerini Paris Motorshow'da tanıtacak.

Toyota'nın yeni modelleri, 1-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak. Toyota Paris'te Yeni Prius Plug-in Hybrid ve FCV Plus'ın Avrupa prömiyerini de gerçekleştirecek.

KARBONDİOKSİT EMİSYONLARINI YÜZDE 90 DÜŞÜRMEYİ HEDEFLİYOR

Plug in Hybrid teknolojisini dünyada ilk sunan otomobil markası olan Toyota, hibrit teknolojisini kullanarak 2050 yılına kadar karbondioksit emisyonlarını yüzde 90 oranında düşürmeyi amaçlıyor. Toyota'nın Global Mimari (TNGA) platformu üzerine yapılan Yeni Prius Plug-in Hybrid, dünyanın ilk güneş panelli sun roof'unu enerji üretmek için sunuyor.

Toyota,1997 yılından bu yana 90 ülke ve bölgede 33 farklı hibrit ve bir Plug in Hybrid modeli ile pazarda yer alıyor.

ÇEVRECİ FCV PLUS

Avrupa prömiyeri gerçekleştirilecek bir diğer Toyota modeli ise hidrojen yakıt hücreli FCV Plus olacak. Birçok farklı materyalden üretilebilen, hidrojen yakıtı; temizliği, depolanma kolaylığı ve yüksek enerji yoğunluğu ile geleceğin enerji kaynağı olarak gösteriliyor. Çevreciliği ile öne çıkan FCV Plus, kendi hidrojen tankının yanında, dışarıda bulunan bir hidrojen kaynağından da elektrik üretebiliyor. Bu sayede FCV Plus; evde veya dışarıda kullanılmak üzere stabil bir elektrik üretim kaynağına dönüşebiliyor.

FCV Plus trafikte olmadığı zaman ürettiği elektriği, enerji altyapısının bir parçası olarak paylaşabiliyor.

Türkiye'de üretilecek olan ve dış tasarımı ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterilen C-segmenti crossover modeli Toyota C-HR de, kabini de dahil olmak üzere tüm detaylarıyla ilk kez Paris'teki fuarda sergilenecek.