Toyota Bir Kez Daha Lider!

Son yılların en önemli markalarından birisi olan Toyota'nın bu başarısını bir kez daha tescillendi.

BrandZ™ tarafından her yıl gerçekleştirilen 100 küresel marka raporu, geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Rapor ile birlikte özellikle farklı sektörlerde ön plana çıkan markaların hangileri olduğu öğrenilirken, otomobil sektöründe zirve Toyota'nın oldu.

2017’de Lider!

2017 yılında da dünyanın en değerli otomotiv markası olarak seçilen Toyota, otomotiv dünyasına damga vurmaya bir kez daha başardı. Geçtiğimiz yıllarda da benzer şekilde ödüller alan Toyota, otomotiv dünyasının en güvenilir ve en değerli markası olarak tüm dünyada oldukça dikkat çekiyor. 2017 yılı itibariyle piyasaya sunulan araçlardan iyi dönüşler alan Toyota, özellikle 2006 yılından itibaren 9 defa aynı ödülü almayı başardı.

Marka ile ilgili yapılan açıklamalarda marka değerinin 28 milyar 660 milyon dolara ulaştığını ifade edilirken sadece son 12 yıllık süreç içerisinde marka 3 kat daha fazla büyüme yaşadı. Bu bakımdan marka tarafından yapılan çalışmaların iyi bir şekilde görülmesi ve ödüllendirilmesi Toyota'nın daha büyük bir başarıya ulaşmasını sağlayacak.

Türkiye’de Tutuluyor

Otomotiv dünyası için en önemli markalardan birisi olan Toyota aynı zamanda Türkiye pazarında da dikkat çekmeyi başarıyor. Satışı gerçekleştirilen araçlar listesinde her zaman üst sıralarda olan Toyota, bu konuda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de dikkat çekmeyi başarıyor .