Toplu Taşımada Yeni Dönem Başlıyor

Özellikle toplu taşımada elektrikli dönemin başlaması adına çalışmalarını hızlandıran Bozankaya, bu iki yılda 6 farklı ilde ihale almayı başardı.

Bozankaya markalı yerli elektrikli araçlar için uzun zamandan beri çalışmalarını sürdüren firma geçtiğimiz günlerde katıldığı son ihale ile birlikte 6 farklı ilde hale kazanmayı başardı. Özellikle son yapılan Şanlıurfa ihalesi ile birlikte bu bölgede hizmet verme imkanı elde eden firma, üreteceği yerli elektrikli araçlar ile birlikte toplu taşımayı sorunsuz bir hale getirecek.

Araçlar Çok Sevildi

Yapılan açıklamalarda markanın bugüne kadar Malatya, Konya, Eskişehir, İzmir, Elazığ ve Şanlıurfa'da ihaleye katılarak bu illerdeki elektrikli toplu taşıma araçları ihalesini kazandığı ve önümüzdeki günlerde yeni üretimler ile birlikte ihale şartlarının yerine getirileceği belirtildi. Üstelik şu anda İzmir'de 20, Eskişehir'de ve Konya'da 4 toplu taşıma araçları kullanılıyor.

Elektrik enerjisi ile çalışan bu araçlar çevreci ve ekonomik olması nedeniyle şehirlerin daha yaşanılabilir hale gelmesini ve vatandaşların daha konforlu ve ucuz ulaşımdan yararlanmasını sağlıyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte Şanlıurfa'da da hizmet verecek olan marka, elektrikli araçları ile Türkiye'nin en önemli markalarından birisi olma yolunda önemli adımlar atıyor. Yapılan açıklamalarda yapılacak çalışmalar neticesinde 7 milyon vatandaşa hizmet verileceği ifade edilirken, özellikle önümüzdeki yıllara yönelik bu ihalelerin ve çalışmaların çok önemli olduğu ifade edildi.