Toplu taşıma bayram süresince ücretsiz olacak

Kurban Bayramı tatili süresince alınan kararla otoyollar ve boğaz köprülerinden geçişlerde ücret alınmayacak. Ayrıca bayram süresince toplu taşıma da ücretsiz olacak.

Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollardan geçişlerde ücret istenmeyecek. kurban bayramı tatili sebebiyle köprülerden ve otoyollardan geçiş ücretsiz gerçekleştirilecek. Ayrıca bayram günleri süresince toplu taşıma da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Ücretsiz geçiş hakkıyla ilgili alınan kararlar Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe koyuldu. Bakanlar Kurulu’ndan çıkan karara göre bayram tatili dolayısıyla köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacak.

Bakanlar Kurulu’ndan çıkan ücretsiz geçiş hakkı kararına göre, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 10 Eylül Cumartesi günü gece yarısından 19 Eylül Pazartesi günü saat 07.00'a kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü kullanımlarında vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Bayram süresince toplu taşıma ücretsiz olacak

Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri 12 Eylül Pazartesi gününden başlayarak, 15 Eylül Perşembe günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.
AA