THY Avrupalı gazetecilere FETÖ'nün darbe girişimini anlattı

Türk Hava Yolları (THY) 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini Avrupalı gazetecilere anlattı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi başkanı İlker Aycı, THY’nin Yeşilköy’de bulunan Genel Müdürlük binasında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye konuk olan yabancı gazetecilere 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini anlattı.

THY 15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin detayları ve o gece yaşananları Avrupanın farklı ülkelerinden türkiye’ye konuk olan yabancı gazetecilere anlattı.

ABD’li ve İsrailli gazeteciler de ağırlanacak

Avrupanın farklı ülkelerinden gelen yabancı gazetecileri İstanbul’da ağırladıklarını ifade eden Aycı, görüşmenin öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Avrupalı gazetecilerden önce de uzakdoğu, Ortadoğu ve Kuzey Avrupalı gazetecilere FETÖ’nün başarısız darbe girişimini ve ardından ülkede neler yaşandığını anlattıklarını ifade eden Aycı, bugüne kadar Türkiye’ye gelen ve FETÖ darbe girişimi hakında bilgilendirilen gazeteci sayısının 311’e ulaşmış olduğunu söyledi.

İlker Aycı, yabancı gazetecilerle buluşma etkinlikleri kapsamında ilerleyen zamanlarda ABD ve İsrailli basın mensuplarını İstanbul'da ağırlayacaklarını kaydetti.