TEMSA 66 Ülkede Yollarda

Adana'da yaptığı üretimleri ile oldukça dikkat çeken Temsa 66 farklı ülke yollarında kullanılıyor.

Temsa Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Olarak özellikle otomotiv sektöründe faaliyet gösteren marka; otobüs, minibüs ve hafif kamyon sektörünün liderlerinden birisi konumunda. Özellikle son yıllarda 11 bin 500 araç üretilen fabrikalar, kısa süre içerisinde dikkat çekerken yapılan son açıklamalar markanın çok ciddi büyüme oranlarına ulaştığını da gösterdi. Öyle ki yaptığı üretimler ile çok farklı ülkelerde faaliyet gösterme imkanı elde eden Temsa, şu anda 66 farklı ülkede yoğun bir ilgi görüyor.

899 Milyon TL Ciro Elde Etti

2016 yılında 889 milyon TL ciro elde eden ve bu yıl 1 milyar TL gibi oldukça makul bir hedef koyan marka, ihracatını arttırmayı hedefliyor. Yapılacak çalışmalar kapsamında özellikle beklentilerin gerçekleşmesi ve hedeflerin yakalanması üretimi yapılan ürün gruplarında markanın daha yüksek bir başarı elde etmesini sağlayacak.

Amerika, Avrupa gibi önemli bölgelerde kullanılan Temsa araçlar aynı zamanda arka planda çok sıkı bir çalışmanın ürünü olarak dikkat çekiyor. Öyle ki Türkiye'de en fazla Arge harcaması yapan markalardan bir tanesi olan Temsa, daha gelişmiş yüksek özelliklere sahip araçları üretebilmek adına ciddi bir mühendislik çalışması gerçekleştiriyor. Yaptığı bu çalışmalar ile dünya pazarında yer alan Temsa, böylece adını daha fazla yerde duyurmayı da başarmış durumda.