Tekmeci saldırgan Çakıroğlu’nun tahliyesine itiraz edildi

Belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi’ye saldıran ve dün ilk duruşmasında tahliye edilen tekmeci saldırgan Çakıroğlu için alınan karara itiraz edildi.

Çekmeköy’de bir belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi’ye tekmeyle saldıran ve dün tahliye edilen Abdullah Çakıroğlu’nun tahliyesine itiraz edildi.

Milliyet’in haberine göre; Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Çakıroğlu'nun dün yargılandığı davada tahliye edilmesine itirazda bulundu.

Başsavcı vekili Abdurrahman Üşenmez tarafından Anadolu 40. Asliye Ceza mahkemesine gönderilen itiraz yazısında, üzerine atılı "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını" engelleme ve "hakaret" suçlarından tutuklu bulunan Çakıroğlu'nun, mevcut delil durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezaların alt ve üst sınırları gözetilerek tahliyesine karar verildiği anımsatıldı.


Yeniden tutuklanması talep edildi

İtiraz dilekçesinde, "Sanığın üzerine atılı suçların niteliği hakkında varolan delil durumu, atılı suçlara ilişkin hürriyeti bağlayıcı cezaların süresi, tutuklu kaldığı süre ve delillerin tamamen toplanmamış olması hep birlikte değerlendirildiğinde sanık hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak, sanığın atılı suçlardan CMK 100 ve devamı maddeleri uyarınca itirazen tutuklanmasına karar verilmesi talep olunur" şeklindeki ifadelere yer verildi.
Milliyet