TBF'nin yeni başkanı Hidayet Türkoğlu

TBF başkanlığına Hidayet Türkoğlu seçildi. Türkoğlu, "Ülkemizi layıkıyla temsil edebilmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) olağan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren Hidayet Türkoğlu, başkanlığa seçildi. Ankara Hilton Otel’de yapılan genel kurulunda, divan kurulu Turgay Çataloluk, Semra Demirer ve Rüştü Nuran’dan oluştu.

Genel kurulda 143 oy kullanılırken, oyların 30'u geçersiz sayıldı. 113 oyun tamamını alan Türkoğlu, TBF'nin yeni patronu oldu.

Türkoğlu, seçim sonrası yaptığı açıklamada, hayatının en heyecanlı ve mutlu günlerinden birini yaşadığını belirterek, kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Hidayet Türkoğlu'nun başkanlığındaki TBF Yönetim Kurulu'nda şu isimler yer aldı:

Ali Aslan, Arda Ermut, Kemal Akar, Ülkan Delikan, Yılmaz Argüden, Özden Pelister, Methi Bengisu, Mert Çetinkaya, Emre Hüseyin Soyuer, Hüseyin Beşok, Dinçer Çetintaş, Yahya Üstün, Güçlü Gökozan, Mehmet Fatih Öztürk.

"ÜLKEMİZE YAKIŞIR BİR ŞAMPİYONAYI HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Türkoğlu, ekip olarak Türk basketbolunda iyi işler yapmak için çalışacaklarını dile getirerek; "Umarım camiamız için hayırlı olur. Amacımız basketbolumuzu daha iyi yerlere getirmek. Ekip olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Camiamızdan aldığımız olumlu geri dönüşler bizi mutlu etti. Hepsine teşekkür ediyoruz. 4 yıl süresince onlara layık olmaya çalışacağız." dedi.

Önlerindeki dönemde kendilerini bekleyen önemli organizasyonlar olduğunu kaydeden Türkoğlu, ülkemizin 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağını anımsatarak şunları söyledi: "Profesyonel kadromuzla organizasyon yeteneğimizi kullanarak, İstanbul’a ve ülkemize yakışır bir şampiyonayı hayata geçireceğiz. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, birlik ve beraberliğimizin daha güçlü olması adına Türk basketbolunun üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve uluslararası platformda ülkemizi layıkıyla temsil etmesi için var gücümüzle çalışacağız."