Tatile Gidenler Dikkat!

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından yapılan yeni açıklamalarda yaz öncesinde sosyal medya kullanıcılarının dikkatli olması istendi.

Özellikle yaz aylarında tatil için başka bölgelere giden kişilerin, sosyal medya hesapları üzerinden tatil fotoğraflarını paylaştığını belirtilen kurum, açıklamasında bu fotoğrafların paylaşılmaması gerektiği belirtildi. Özellikle hırsızların kullanıcıların bu anlarını takip ettiği ve evde olmayan kişilerin evlerini daha kolay bir şekilde soyduğu ifade edildi.

Fotoğrafları Paylaşmayın

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından yapılan bu açıklamalar ile birlikte kullanıcılara yönelik önemli uyarılar yapılırken, kişilerin tatilden geldikten sonra fotoğrafları paylaşmasının daha uygun olduğu belirtildi. Özellikle geçtiğimiz yıllarda benzer olaylar sıklıkla yaşanmış, sonrasında ise hükümetin kurumları ve temsilcileri bu konularda uyarılarda bulunmuştu.

2017 yılının yaz aylarında da hırsızlık olaylarının artmasından korkan yetkililer, bu konuda önlem almaya devam ediyor. Özellikle kullanıcıların hırsızlıkları önlemesi noktasında kendi önlemleri alması gerektiğini de söyleyen Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu, kişilerin sadece paylaşmayarak bu konuda gerekli önlemleri kolay bir şekilde alabileceği ifade edildi.

Yapılan uyarılarda önemli bir noktanın daha üzerinde duruldu. Öyle ki kişilerin paylaşımlarını yapmasının yanı sıra sosyal medya hesabındaki bilgilerde ev adresi gibi çeşitli detaylara yer verildiği ve bu tip detayların verilmesinin de son derece yanlış olduğu vurgulandı.

Yapılan bu açıklamalar özellikle sosyal medyada geniş yer bulurken, kullanıcıların bu konuda nasıl davranacağı da merak edilmeye başlandı. Önümüzdeki dönemlerde tatile gitmeye başlayacak olan kullanıcıların bu konuda dikkatli olması ve uyarılara uyması bekleniyor.