Taşerona kadroda Bakanlık'tan son dakika uyarısı

2018 yılı milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren gelişmelerle başladı.Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili ise Bakanlık'tan kritik uyarı geldi.

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başladı. Başvuru işlemleri sırasında ise işçilere kurumlar tarafından Bakanlıkça ibraz edilmeyen 'Taahhütname' adı altında bazı evraklar imzalatıldığı iddia edildi.

Evraklarıyla birlikte iş yaptıkları kuruma giden ve kadroya geçecek işçilerin başvuru sürecine ilişkin 'Taahhütname' adı altında belgeler imzalatıldığı iddialarına bakanlık noktayı koydu ve uyarılarda bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinden bugün yapılan açıklamada 'bizim söylediğimizin dışında belge imzalamayın' uyarısı geldi.

"Taşeron çalışanların kıdem tazminatı hakkı saklı"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu geçiş yapan taşeron çalışanlarla ilgili olarak ise yeni açıklamalarda bulundu.

Taşeron işçilerden hiçbir kefil istenmediğini belirten Bakan Sarıeroğlu, 'Geçiş yapan taşeron çalışanların kıdem tazminatı ve yıllık ücretli izin konusunda kazanılmış hakları saklıdır' dedi.