Suriye Fırat Kalkanı Harekatı’nda yer alan güçlere saldırdı, Türkiye’den tepki gecikmedi

Suriye Fırat Kalkanı operasyonlarında yer alan güçlere varil bombası attı. İlk tepki Bakan Çavuşoğlu’ndan geldi: “El Bab’a kadar gideceğiz.”

64. gününde olan ve Suriye2deki zarar gören nsivil halkı terör örgütlerinden korumak ve Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla TSK tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı’nda yer alan güçlere bomba atan Suriye'ye Türkiye’den tepki gecikmedi. Konuyla ilgili ilk açıklamayı yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, harektın El Bab’a kadar ilerleyeceğini ifade etti.

Milliyet’te yer alan habere göre; Sudan Dışişleri Bakanı İbrahim Ghandour ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Çavuşoğlu, "Suriye rejimi, DEAŞ ile mücadele eden güçlere saldırıyor. Rejim ve destekçilerinin ajandasında ne olduğunu açıkça görüyoruz. Rejim güçlerinin ÖSO'ya saldırısı operasyonu durdurmaz. Fırat Kalkanı Harekatı devam edecektir. El Bab'a gidene kadar devam edecektir" şeklinde konuştu.

Musul operasyonuna da değinen Bakan Çavuşoğlu, Türkmenlerin yaşadığı Telafer'de bir saldırı ihtimaline karşı gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti.
Milliyet