Stresle başa çıkmanın doğal yolu melisa çayı

Prof. Dr. Saraçoğlu, limonlu melisa çayı tüketiminin yorgunluk ve stresle başa çıkmada etkili olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, stres, yorgunluk ve uyku sorunu yaşayanlar için doğal bir bitki karışımı önerdi.

Yüksek çalışma temposunun çalışanları strese soktuğuna ve çalışan kesimin stresle başa çıkmada çeşitli yollar denediğine dikkat çeken Saraçoğlu, "Bana en çok yöneltilen sorulardan biri de 'Stresi nasıl yenebilirim?' Strese karşı en iyi uygulayacağınız bitkisel tedavi, limon melisa çayıdır. Doğal limon melisadır. Melisa deyince melisanın üzerine limon sıkmıyorsunuz. Bitkinin adın limon melisadır." dedi.

GAZETECİLER, SİYASETÇİLER, SANATÇILAR...

Saraçoğlu, gazetecileri, siyasetçileri ve sanatçıları yüksek tempolu meslek gruplarına örnek verirken, strese karşı doğal karışım hakkında şu bilgileri verdi: "Kişi, limon melisa çayını temin edecek. Bu ürünü 5-6 gram, bir bardak suyla kaynatıyoruz. Daha sonra biraz ılımaya bırakıyoruz. Limon melisa ılıdıktan sonra süzüp bunun suyu içilecek. Bu, bütün yorgunluğunuzu ve stresinizi alacaktır. Limon melisanın günde bir kez içilmesi yeterlidir. Akşam eve geldiğinizde aç ya da tok karnına bir bardak içtiğinizde stresinizi yenersiniz." diye konuştu.