Steam, Her Ay 1,5 Milyon Yeni Kullanıcı Kazanıyor

Oyun platformu Steam için paylaşılan yeni bilgiler oldukça etkileyici.

Kullanıcıların son dönemlerde oyun oynamak için en çok tercih ettiği oyun platformlarından bir tanesi olan Steam oyuncu sayısı noktasında giderek genişliyor. Paylaşılan son bilgilerde sistemde yer alan oyuncu sayısının artış gösterdiği ve güncellenen son rakamlara göre ay içerisinde bir buçuk milyon kullanıcının platforma dahil olduğu belirtildi.

Son 18 aylık süre boyunca bir buçuk milyon oyuncuyu kazanmayı başaran Steam, böylece kullanıcı noktasından çok ciddi bir rakama ulaşmış durumda. Üstelik 18 aylık büyümenin devam ediyor olması da bu konuda Steam’in çok ciddi bir güce ulaştığını gösterdi.

Valve Yükselişini Sürdürüyor

Valve tarafından kurulan ve uzun yıllardan beri oldukça dikkat çeken platform, üstelik 18 aylık başarısıyla son günlerde dikkat çekmeyi başardı. Ocak 2016 yılından itibaren dünya genelinde ilk kez 27 milyon kullanıcıya ulaşmayı başaran Steam, son derece ciddi bir gelirin de elde edilmesini sağladı.

Steam için elde edilen bu başarı, aynı zamanda oyun geliştiricilerinin de dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Geliştiriciler oyunlarını daha fazla kullanıcıya ulaştırabilmek adına bu platformu kullanabilir. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerden itibaren Steam için rakamlar daha da yükseliş gösterebilir.