Sony’nin Android 8.0 Yüklü Cihazları Kaç para Olacak?

Sony tarafından piyasaya sunulacak ve Android 8.0 kullanılacak telefonların fiyat bilgisi paylaşıldı.

Sony özellikle Eylül ayında hep gerçekleştireceği tanıtım ile birlikte iki yeni telefonu piyasaya sunacağı duyurmuştu. Bu yeni telefon modelleri ile ilgili pek çok farklı bilgi gündeme geldiği gibi özellikle en dikkat çeken detay bu yeni telefonların Android 8.0 işletim sistemini çalıştıracağı.

Yeni Modeller Sızdırıldı

Konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde ise G8341 ve G8441 kod adlarıyla anılan Xperia XZ1 ve XZ1 Compact modellerinin piyasaya sunulacağı ifade edildi. Satışa çıkarılacak olan bu telefonlar özellikle Android 8.0 deneyimi sunacağı için oldukça özel. Özellikle telefonların donanım açısından da beklentileri karşılaması, kısa süre içerisinde markanın bu yeni telefonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşabileceğini gösteriyor.

Bugüne kadar süre içerisinde markanın piyasaya sunduğu pek çok farklı model, kullanıcıların dikkatini çekerken yeni telefonlar hem uygun fiyat hem de Android 8.0 deneyimi sunacak. Bu yeni telefonlar ile ilgili paylaşılan bilgilerde özellikle etiket fiyatlarının netleşti ifade edildiği gibi telefonlar 758 Euro ve 650 Euro gibi bir etiket fiyatı ile satılacak.

Özellikle telefonlar için AnTuTu testlerinin yapılmış olması, teknik detayların da öğrenilmesini sağladı. Elde edilen bilgilere göre G8441 kod adlı modelde Snapdragon 835 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve 8 megapiksel kamera bulunacak.