Sony, "Microsoft Avrupa’da Tutunamaz"

Oyun konsolu konusunda Sony ve Microsoft arasında ciddi bir rekabet yaşanırken Sony tarafından yapılan son açıklama dikkat çekti.

Sony, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde Microsoft'un özellikle Avrupa bölgesinde tutamayacağını söylerken, bu duruma Microsoft tarafından nasıl yanıt verileceği oldukça merak ediliyor. Öyle ki Avrupa yasasında Xbox One X oyun konsolu ile daha iddialı bir şekilde yer almak isteyen Microsoft, bu konuda özellikle Avrupa pazarını hedefliyor.

Tanıtımlar Yapılmıştı

Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan cihaz ile birlikte Avrupa'da satışa çıkması beklenen Microsoft için Sony tarafından yapılan değerlendirmeler rekabeti çok farklı bir boyuta ulaştı. Microsoft Avrupa pazarında çok güçlü olamayacağını ve bu konuda Sony'nin yine ön planda yer alacağını dile getiren Sony yetkilileri, Microsoft için oldukça dikkat çeken bir açıklama yapmış oldu.

Sony İddialı

Sony cephesinden yapılan bu açıklama sonrasında özellikle Microsoft'un nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor. Sony tarafından yapılan bu açıklamanın arka planında yer alan detay ise özellikle satışlar. Öyle ki Xbox One satışlarından 3 kat daha fazla Sony Playstation 4 konsol satışları yapılıyor ve bu bakımdan oyun konsolları satışında Sony Microsoft’a göre çok daha ön planda.

Rekabete rağmen özellikle Microsoft ve Sony arasında sözlü bir diyaloğun başlamış olması, tüm dikkatleri bu yöne çevirdi ve önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler şimdiden merak edilmeye başlandı.