Snapdragon 835’li Cihazlar Geliyor

Microsoft’un geliştirdiği Windows 10 işletim sistemini kullanan ve Snapdragon 835 ile gelecek cihazlar belli oldu.

Daha çok telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz Snapdragon 835 yonga setleri artık bilgisayarlarda da kullanılmaya başlanacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle anlaşmaların tamamlandığı belirtilirken hangi markaların bu şekilde cihaz üreteceği netlik kazandı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda HP, Lenovo ve Asus üretici firmalar olacak ve bu markaların adıyla piyasaya Snapdragon 835 yonga setini kullanan Windows 10 cihazları getirilecek. Snapdragon 835 yonga seti ile gelecek cihazların en cazip avantajları ise daha uzun pil ömrü ve yaklaşık 5 kat daha fazla bekleme oranına sahip olacak olması. Bu açıdan özellikle yüksek performans istemeyen ve günlük kullanımlarda gerekli olan cihazlarda böyle bir yeniliğe gidilecek olması markaların daha fazla tercih edilmesini sağlayacak.

Kullanım Oranları Artacak

Bilgisayarlardaki kullanım oranlarının arttırılacak olması aynı zamanda bilgisayar sektöründe de yeni bir dönem başlatabilir. Windows 10 işletim sistemine sahip cihazların yanı sıra donanım da oldukça farklı bir çalışmanın yapılacak olması, aynı zamanda bilgisayar sektörü için bir dönüm noktası olarak görülüyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerden itibaren yapılacak çalışmalar neticesinde markanın bu konuda nasıl bir adım atacağı ve özellikle piyasaya sunulacak yeni ürünlerin nasıl dikkat çekeceği merak ediliyor. Fakat şimdiden bu durum kullanıcılardan heyecan yaratmayı başarmış durumda.