Skype Yenilenmeye Devam Ediyor

Son dönemlerde sık sık güncellenen güncelleme almaya başlayan Skype'ta yeni özellikler kullanıma sunuldu.

Microsoft, Skype’ı tamamen yenilenen bir kullanıcı arayüzüyle sunarken özellikle önemli gelişmeleri paylaşmaya imkan veren yeni tasarımı, kullanıcılar arasında etkileşimi arttırmayı hedefliyor. Bu bakımdan yenilenen Skype, sadece görüşme ve yazışma uygulaması olmaktan çıkıyor ve kullanıcıların birbiriyle paylaşımlarda bulunacağı ve farklı içerikleri sunabileceği bir platform haline geliyor.

Skype’ta Neler Olacak?

Skype için yapılan açıklamalarda uygulamada yer alan yenilikler hakkında detaylar paylaşılırken özellikle bu yeni özellikler ile Skype kullanım oranlarının daha da artabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yapılan açıklamalara göre Skype'tan olacak önemli özellikler şöyle olacak;

Bildiğiniz ve sevdiğiniz Skype, en çok ilgilendiğiniz insanlarla bağlantıda kalmak için yeni bir tasarıma sahip.

Fotoğrafları, mesajları, ifadeleri ve çıkartmaları gerçek zamanlı olarak paylaşmak mümkün.

Skype deneyiminizi kendiniz yaratmak için size en uygun renk tonunu seçebilirsiniz. Herhangi bir mesaja tepki gösterebilmek adına GIF'ler, çıkartmalar kullanabilirsiniz.

Bir konser için bilet satın alabilir, yemek tarifleri bulabilir hatta dünyadaki bir sonraki gezinizi skype üzerinden planlayabilirsiniz. Ayrıca konuşmaya yararlı bilgileri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Arkadaşlarınıza ve ailenize fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Bu fotoğraflar yedi gün boyunca mevcut kalacak.

Yeni Skype dünya çapında yaygınlaşıyor. Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan Android cihazlarda ve sonrasında iPhone'da piyasaya sunulacak. Önümüzdeki bir kaç ay içinde Windows ve Mac için de hazır olacak.