Skype, PayPal İle Para Gönderimini Destekliyor

Skype cephesinden gelen yeni bilgilerde, PayPal desteğinin sunulmaya başlanacağı duyuruldu.

Skype ve PayPal, kullanıcıların Skype uygulamasında para göndermesi ve almasına izin vermek için bir araya geldi. Para gönderme özelliği, ABD, İngiltere, Kanada ve bir dizi Avrupa pazarında olmak üzere 22 ülkede geçerli olacak. Bu bakımdan geniş bir kullanım alanında sunulacak olan Skype, para gönderme noktasında da işleri kolaylaştıracak

Skype İle Para Gönderme

İlk kez para göndermek isteyen kişiler için ilk gönderime özel olarak teyit edilmesi istenecek. Bulunulan yerde para gönder özelliği varsa, PayPal hesabının Skype profiline bağlanması gerekecek. Bu özelliği kullanmak için Skype sohbetinde "Bul" düğmesine hafifçe dokunup, sağa kaydırmak ve eklentilerden "Para Gönder"in seçilmesi gerekecek. Gönderilecek olan kişinin yaşadığı ülke seçildikten sonra ise, gönderilmek istenen para miktarının girilmesi ile birlikte işlem tamamlanıyor.

Skype Para Gönderme Kriterleri Nelerdir?

Kişilerin Skype mobil uygulamasını güncellemesi gerekiyor. Ancak alıcı herhangi bir Skype sürümünü kullanabilir. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına ilk olarak güncelleme yapması gerekiyor. Bununla birlikte, para gönderebilme özelliğini kullanmak için, gönderenin yanı sıra, bu özelliğin kullanımda olduğu 22 ülkeden birinde yaşanması yeterli. ABD'den, Avrupa'daki bir kişiye para gönderecek kişiler için güncelleme sonrasında para gönderme seçeneğini ekranda yer alacaktır. Skype güncellemesi, kullanım oranlarını arttıracak.