Skype Güncellendi! İşte Yenilenen Özellikler

Mesajlaşma uygulaması olarak da bilinen ve yapılan gelişmeler ile oldukça güçlü bir hale gelen Skype yenilendi.

İnternet bağlantısını kullanarak kullanıcıların ek bir ücret ödemeden internet üzerinden sesli ve görüntülü konuşma yapmasını, mesaj atmasını sağlayan Skype, yenilendiği haberi ile yeniden gündeme geldi.

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamalar ile birlikte özellikle Skype uygulamasında kişiselleştirilebilir özelliklerin olacağı ifade edildi. Açıklamalara göre kullanıcılar artık Skype üzerinden yapacakları işlemlerde farklı yazı tiplerini kullanabilecek , farklı renklerle mesajlaşma yapabilecek. Üstelik görüntülü aramaların kişiselleştirilmesi de artık mümkün.

Anlar Paylaşılacak

Sosyal ağlardan görmeye alışkın olduğumuz anlar ve hikayeler özelliğine benzer bir şekilde yeni sistemde farklı bir özellik sunulacak. Kullanıcıların Skype’da geçirdiği zamanı anlar olarak farklı bir şekilde oluşturabilmesi ve istediği zaman paylaşabilmesi mümkün. Bu açıdan önümüzdeki günlerde Skype üzerindeki paylaşımların daha da artması bekleniyor.

Uygulamadaki bir diğer yenilik İse grup sohbeti yapabilmek. Öyle ki farklı noktalardaki kullanıcılar arasında artık daha iyi bir deneyim elde edilmesi ve grup sohbeti yapılabilmesi mümkün. Skype ile kullanıcılara sunulan diğer bir yenilik ise ihtiyaçlara yönelik kişiselleştirilebilir bir arama yapılabilmesi. Öyle ki bir konser ya da maç için bilet arayan kişiler Skype arama üzerinden bu konuda daha net ve kesin sonuçlara ulaşabilecek.