Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri

Her kadın aynaya baktığında pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Pratik tariflerle siyah noktalardan kurtulmak mümkün.

Her kadın aynaya baktığında pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Pürüzsüz cildin önündeki en büyük engel de siyah noktalardır. Pratik tariflerle siyah noktalardan kurtulmak mümkün.

Cilt güzelliği her kadın büyük önem taşır. Peki, cilt güzelliğimizin önündeki en büyük engel olan siyah noktalardan nasıl kurtulabiliriz? Siyah noktalardan kurtulabilmek için güzellik salonuna paralar dökmeniz gerekmiyor. Evinizin rahatlığında evde bulabileceğiniz birkaç malzemeyle siyah noktalarınıza veda edebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek de fayda var. Siyah nokta kürlerini kullanmaya devam ederken her gün yüzünüzü cilt tipinize uygun bir jel ya da sabunla yıkayarak temizlemeli ve mutlaka gece yatarken makyajdan arınmış olmalısınız.

Siyah nokta kürü 1

1 adet limon

1 kase yoğurt

Yoğurt ve 1 adet limonun suyunun kasede iyice karıştırarak yüzünüze sürüp 20-25 dakika kuruyana kadar bekletin. Daha hızlı kurumasını istiyorsanız fön makinesinden de yararlanabilirsiniz. Ardından yüzünüzü iyice kurulayarak uygun bir tonik yardımıyla cildinizdeki gözeneklerin kapanmasını sağlayın.

Siyah nokta kürü 2

Kahve telvesi

En kolay ve pratik hazırlanan siyah nokta kürlerinden bir tanesi olan kahve telvesi kürünün hazırlanışı da çok basit. Sabah kahvenizin ardından fincanın dibinde kalan telveyi yüzünüze hafif hareketlerle ovuşturarak sürün. Bir süre bekleyin. Ardından yüzünüzü suyla yıkayın ve uygun bir tonik kullanın.

Not: Kahve telvenizin şekersiz olması gerekiyor.