Şırnak'ta 15 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonlarda düzenlenen hava harekatında, 15 terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlere ait barınak ve silah mevzileri imha edildi.

Şırnak kırsalında süren ve savaş uçaklarının da katıldığı operasyonlarda, kış hazırlığındaki teröristlere ağır darbe vuruldu. Bölücü terör örgütüne ait barınak ve silah mevzileri imha edilirken, ilk belirlemelere göre 15 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak'ta 48’inci Hudut Tugay Komutanlığına bağlı birlikler ve beraberindeki geçici köy korucularının, kış hazırlıkları kapsamında bölgede bulunan teröristlere yönelik Düğün Dağı güneyindeki operasyonların sürdüğünü bildirdi.

Gelen bilgilere göre, operasyonlar kapsamında saat 05.45'te teröristlerle sıcak temas sağlandı. Çıkan ilk çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi. Ardından teröristlerin bulunduğu bölgeye top ve havan atışları gerçekleştirildi. Bölgeye ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları sevk edildi.

Jetler tarafından teröristlerin barınma alanları ateş altına alınırken, savaş uçaklarının harekatı sonucu teröristlere ait barınak ve silah mevzileri imha edildi. İlk belirlemelere göre 15 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Bazı teröristlerin ise yaralandığı belirlendi.

Bölgedeki operasyon sürüyor.