Singapur'da Lüks Araç Otomatı Yapıldı

Singapur'da kullanıma sunulan yeni otomat oldukça dikkat çekti.

Singapur'da gelir seviyesi yüksek ve zengin olarak tanımlanan kişilere özel olarak spor ve lüks araç otomatı yapıldı. Anlık araç ihtiyacını karşılamak isteyen zenginler, bu otomattan dilediği aracı alarak kullanabilecek. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda, özellikle bu alanda hizmet veren özel bir otomotiv firması tarafından fikrin geliştirildiği ve bu fikir dahilinde araba otomatının kullanıma sunulduğu belirtildi.

Otomatta Yok Yok

Otomat zengin görünümü ile oldukça dikkat çekerken, bu durum tüm dünyada büyük bir ses getirdi. Firmanın böyle bir düşünceye gitmesindeki en önemli neden ise Singapur'un yüzölçümünün küçük olması. Bölgede yer sıkıntısı fazla olduğundan dolayı alternatif olarak dar alanda daha fazla aracın yer almasının istendiği belirtildi. Aynı zamanda işi ticarete dökmek isteyen marka, bu alanda gerçekleştirdiği yeni proje ile hem yerden kazanç sağladı hem de otomobil satışlarını arttırmayı başardı.

Otomattan araç almak, su otomatından su almak kadar kolay. Gerekli ücretin ödenmesi ile birlikte kişiler kolay bir şekilde aracı satın alabiliyor. Üstelik otomattaki lüks araçlar herkesin dikkatini çekiyor. Yapılan açıklamalarda otomat için 15 katlı bir sistemin düzenlendiği ve her katta birbirinden değerli ve özel araçların yer aldığı belirtildi. 15 katın her birinde herkesin hayallerini süsleyecek araçlar bulunurken, sistemin herkese hitap ettiği ve araçların ücretini karşılayabilecek durumda olan herkesin bu yeni sistemde yararlanabileceği belirtildi.