Şimşek'ten 'güven' mesajı

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ekonominin aktörlerine 'güven' mesaj verecek.

Şimşek, Türkiye'de faaliyet göstermekte olan bankaların genel müdürleri, baş ekonomistleri ve ülkede yatırım yapan büyük grupların yöneticileriyle yarın İstanbul'da görüşerek 'güven' telkininde bulunacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından yaşanan son gelişmeler ve bu gelişmelerin ekonomiye potansiyel etkilerini değerlendirmek üzere Türkiye'de faaliyet gösteren ekonomi çevrelerinin temsilcileriyle bir araya gelecek.

Alınan bilgiye göre, Şimşek, Türkiye'deki bankaların genel müdürleri, baş ekonomistleri ve ülkede yatırım yapan büyük grupların yöneticileriyle yarın İstanbul'da buluşacak.

Gün boyu sürecek görüşmeler sırasında Şimşek, darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmelere ve alınan ekonomik tedbirlere yönelik sunumlar yapacak. Katılımcıların sorularını da yanıtlayacak olan Şimşek, hükümetin bu süreçte aldığı ekonomik ve siyasi kararları detaylarıyla muhataplarına anlatacak.

Şimşek, darbe girişiminin hemen ardından 3 uluslararası yatırım bankasının ev sahipliğinde, yabancı yatırımcılarla yine telekonferans yoluyla görüşmüştü.

Bunun yanı sıra Şimşek, BGC Partners, Credit Suisse, Goldman Sachs, HSBC ve JP Morgan tarafından ortaklaşa organize edilen, 2 gün süren ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı uluslararası bir yatırımcı telekonferansına da ev sahipliği yapmıştı.

AA