Siber Saldırılar Bitmiyor! İşte Yeni Yöntem

Son dönemlerde korsan ve siber saldırılar artarken yeni bir saldırı türü daha ortaya çıktı.

Saldırganlar kullanıcıların filmleri izlemek için tercih ettiği altyazıları hedeflerken bu altyazılar içerisinde gömülen zararlı kodlar sayesinde milyonlarca bilgisayara erişim sağlanabiliyor. Yaşanan bu durum aynı zamanda kullanıcıların dikkatli olmasını ve güvenli yerlerden altyazı indirmesini de zorunlu kılıyor.

Uzmanlar Uyarıyor!

Konu ile ilgili yapılan uzman açıklamalarında özellikle kişilerin güvenli olmayan yerlerden altyazıları indirmemesi gerektiği ve mutlaka güncel bir virüs programının kullanılması gerektiği belirtildi. Uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalar aynı zamanda siber tehlikelerin ne boyuta ulaştığını net bir şekilde gösterdi.

Kullanıcıların internet üzerinde yaptığı her işlem artık güvenlik açısından oldukça kritik. Kullanıcıların güvenlik noktasında kendini geliştirmesi de zorunlu. Sadece bir altyazıdaki zararlı kod ile dahi bilgisayarların güvenliğinin ele geçirilebilir durumda olması, kişilerin bu noktada dikkatli olmasını çok daha önemli hale getiriyor.

Yapılan açıklamalar sonrasında pek çok farklı tartışma da yapılırken, bu konuda uzmanların en önemli uyarısı bilgisayarları güncel tutmak, kişilerin güvenilir olmayan yerlerden altyazı indirmemesi. Özellikle torrent gibi paylaşım ağlarının kullanması halinde, benzer tehlikelere karşı bilgisayarın açık hale gelmesi mümkün. Bu açıdan kişilerin mümkün olduğunca bu tip paylaşım ağlarından uzak durması gerekiyor. Güncel bir virüs programı ve işletim sistemi ise kişilerin güvenlik nooktasında dikkat etmesi gereken en önemli detay.