Sevgilisi ile bir oldu eski nişanlısının altınlarını çaldı

Bursa'da genç bir kadın sevgilisi ile birlikte eski nişanlısını oyuna getirerek altınlarını çaldı.

Bursa Yıldırım'da akıllara durgunluk veren bir soygun olayı gerçekleşti. Moralinin bozuk olduğu gerekçesi ile eski nişanlısı O.Y. (28)'yi arayan bir çocuk annesi Ceyda Ç. (28) isimli genç kadın teklifi kabul edilince önceden kurguladığı olayı gerçekleştirdi.

Film gibi soygun

Eski nişanlısının evine giden Ceyda Ç., birlikte olduğu 2 çocuk babası ve yeni sevgilisi Bülent B.’yi arayarak kapıyı açık bıraktığını bildirdi. Ceyda Ç., bu sırada eski nişanlısı O.Y.’yi konuşmak için balkona çıkarttı. O arada eve giren Bülent B, Ceyda Ç.’nin tarif ettiği yerden 90 bin liralık altını alarak ayrıldı.

Altınları bozdurarak sevgilisine tektaş aldı

Olayın üzerinden biraz zaman geçtikten sonra Bülent B. isimli şahıs, altınları bozdurarak sevgilisi Ceyda Ç.’ye 5 bin liralık tektaş yüzük aldı. Çift daha sonra plan yaparak çaldıkları paralarla birlikte tatile çıkarak 60 bin lirasını harcadı.

Polis gaspçı sevgililer yakaladı

Talihsiz eski nişanlı ise Bursa Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine şikayette bulundu. Bunu üzerine harekete geçen ekipler gaspçı sevgilileri yakaladı. İkilinin üzerinden 10 bin, hesaplarından da 20 bin lira çıktı. Polis tarafından ifadeleri alınan çift, sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.