Serbest bırakılan Ahmet Tuzlu FETÖ'den tutuklandı

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınarak serbest bırakılan restoran zinciri sahibi Ahmet Tuzlu tutuklandı.

15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan restoran zincirleri sahibi Ahmet Tuzlu serbest bırakılmasına edilen itirazların kabul edilmesiyle tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında serbest bırakılmalarına savcılıkça yapılan itirazda bulunulan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 9 şüpheli arasında yer alan restoran zinciri sahibi Ahmet Tuzlu tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar gözetiminde devam eden soruşturma çerçevesibde, Tuzlu'nun, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda çıkarıldığı nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği'nde, hakkında çıkraılan yakalama kararının yüzüne okunduğu ve ardından tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

Yakalaması olan şüphelilerden Cahit Durmaz, Özlem Rukiye Kartal Üçüncü ve TUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz bir süre önce tutuklanmış, şüphelilerden Güllüoğlu baklavalarının sahibi Nejat Güllü ise delil durumunun lehine değişme ihtimali düşünülerek adli kontrolden geçirilmesinin ardından salıverilmişti.
AA