Şemdinli’de PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari Şemdinli’de PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Metrete Tepe bölgesinde bulunan Tekeli yol kontrol noktası ile Kovan Tepe mevkisinde bir mağara içinde bölücü terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat gizlenmiş olduğu tespit edildi.

Ele geçirilen mühimmat ve silahlar yanı sıra bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a ait posterler ve örgütle ilgili yayınlar ve günlük temel ihtiyaçları karşılamak için gerekli malzemeler de bulundu.

Konuyla ilgili edinilen güvenli bilgilere göre, bölücü terör örgütüne yönelik süren operasyonlar çerçevesinde, Şemdinli Metrete Tepe bölgesindeki Tekeli yol kontrol noktasında dün 50 pompalı tüfek bulundu.

Gözaltına alınan bir kişinin ifadesiyle bir barakada yapılan arama çalışmalarında 40 bin paket sigara ele geçirildi. Barakada teröristlerin saklanma ve geçiş amacıyla kullandığı düşünülen tünelin sonunun Güven dağı istikametine doğru olduğu belirlendi.

3’üncü Piyade Tümen Komutanlığınca devam ettirilen arama taramaetkinlikleri sırasında ise Kovan Tepe mevkisinde mağara içinde 624 adet doçka, bin 500 adet uçaksavar, 11 bin 80 adet kalaşnikof ve 952 adet top mühimmatı ile el bombaları ve çok sayıda piknik tüpü ele geçirildi.
AA