Sayısal Tuş Takımlı Klavye Tanıtıldı

Apple tarafından geçtiğimiz akşam yapılan etkinlikte büyük küçük çok farklı ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili yapılan incelemelerde, özellikle Apple'ın sayısal tuş takımı bulunan klavyesi için yeni bir geliştirme yaptığı, bu geliştirme sayesinde artık klavyenin kablosuz bir şekilde kullanılabileceği ifade edildi. Özellikle sayısal tuş takımı olan bir klavye kullanmak isteyen ve kablosuz bir seçenek arayan kullanıcılar için geçtiğimiz güne kadar Apple seçenek sunamazken, yapılan tanıtımlar ile birlikte artık kablosuz seçeneğin de olduğu belirtildi.

Kablosuz Klavye Resmen Tanıtıldı

Kablosuz klavye içinde yer alan sayısal tuş takımı kullanıcıların daha rahat bir klavye kullanmasını sağlarken bilgisayar kullanımları da bu yeni ürün ile hızlanıyor. Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda klavyenin renk seçeneklerinin de olduğu belirtilirken beş farklı renk üzerinden sunulan bu klavye 599 TL etiket fiyatına sahip. Özellik ve fiyat noktasında yüksek bir rakamın belirlenmiş olması, Apple kullanıcılarının bu yeni ürünü alması noktasında zorluk yaşanmasına neden olabilir.

Şarj edilebilir piller ile çalışan ve böylece bir ay boyunca pil konusunda herhangi bir sorun yaşatmayan klavye, tasarımı ve kullanım açısından yarattığı avantajları ile durumu cazip hale getirmiş. Fakat özellikle etiket fiyatı göz önünde bulundurulduğunda yeni cihazın Türkiye'de çok fazla dikkat çekmesi beklenmiyor. Yapılan tanıtımlara göre Apple kablosuz klavyenin özellikleri şöyle

Yükseklik: 0,41 – 1,09 cm

Genişlik: 41,87 cm

Derinlik: 11,49 cm

Ağırlık: 0,39 kg

Çoklu Ortam tuşları

Bağlantı çeşitleri: Bluetooth, Lightning bağlantı.sı ve Wireless

Sistem Gereksinimleri: macOS 10.12.4 ve üzeri, iOS 10.3 ve üzeri