Samsung'tan Note 7 kullanıcılarına önemli uyarı!

Samsung, bataryası alev alan Galaxy Note 7 model akıllı telefon kullanıcılarını, ikinci bir uyarıya kadar cihazı kapalı tutmaları yönünde uyardı.

Samsung, Galaxy Note 7 cihazlarının alev aldığına ilişkin yeni raporlar sonrası bu cihazı alan telefon sahiplerinden ikinci bir açıklamaya kadar telefonlarını kapatmaları çağrısında bulundu. Şirket tarafından değiştirilenler de dahil tüm Galaxy Note 7 cihazlarının kullanılmaması istenerek cihaz sahiplerine mevcut yasal kanallara başvurma tavsiyesinde bulunulan açıklamada, 'En önemli önceliğimiz müşterilerimizin güvenliği olduğundan dünyada tüm toptan ve perakende ortaklarımızdan Galaxy Note 7 satışlarını, soruşturma sonuçlanan kadar durdurmasını istenecek.' ifadelerine yer verildi. Note 7'lerde batarya sorunu çıkması sonucu kullanıcılar bayiilerden yeni Note 7'leri almışlardı. Yapılan bu uyarı Note 7'lerini yeni sürüm Note 7'lerle değiştirenler için de geçerli.
Note 7 kullanıcıları, yasal haklarını kullanarak telefonu muadilleri ile değiştirebilecek ya da para iadesi talep edebilecek.

HAVAYOLUNDA YASAK

Samsung'un bu uyarısı sonrası havayolu şirketleri de yolculuklarda ve bagajlarda Note 7'ye izin vermeyeceklerini art arda açıklamaya başladılar.

SATIŞLARI DURDURULDU

Samsung'un son harikası diye tanıtılan Galaxy Note 7 pillerin aşırı ısınması, patlaması ve yanması sonrası tüm dünyadan toplatılmaya veya değiştirilmeye başlanmıştı. Güney Koreli teknoloji devi, değiştirilen Note 7'ler de patlayınca üretimi ve satışı geçici olarak durdurma kararı aldı.

İHA