Samsung’dan kablosuz şarj müjdesi!

Samsung, kullanıcıların karşısına birbirinden cazip yeniliklerle çıkıyor. Kablosuz şarj özelliğini bir adım daha ileri taşıdı.

Kablosuz şarj özelliğini bir adım daha ileri götüren Samsung, kullanıcılarının kablodan tamamen kurtaracak ve rahat bir nefes aldıracak. İşte yeni teknolojinin özellikleri...

Samsung 2016 yılında aldığı bir patent ile şirket tam anlamıyla kablosuz şarj teknolojisine üzerine çalışmalarda bulunduğunu göstermiş oldu. Mevcut kablosuz şarj özelliklerinde kullanıcılarında tam anlamıyla kablolardan kurtulmadığı için yeni patent ve arge çalışmalarıyla birlikte bunu bir adım daha ileri götürerek kullanıcıyı bu sıkıntıdan kurtaracak.

Belli mesafeden kablosuz şarj imkanı

Güney Koreli şirket Samsung’un dev hedefi, cihazı herhangi bir alete ve kabloya bağlı kalmadan ve bir yere bırakmadan normal kullanım halindeyken şarj olmasını sağlamak. Bu özellikle beraber cihaz tamamen kablolarda kurtulmuş olacak. Kullanım halinde iken telefon aynı zamanda şarjını doldurmuş olacak. Bu hedefle Samsung’un amacı temassız ve kablosuz bir adaptör geliştirerek belli bir mesafe dahilinde cihazların herhangi bir kablo yardımı olmadan şarj olmasını planlıyor.

3 yıl sonra hayata geçecek

Bu teknolojinin henüz ne zaman tam olarak hayata geçeceği belli değil ancak konu üzerine çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yenilik hayata geçene kadar kullanıcılar, bir süre daha kablolu şarj dönemine devam edecekler. Samsung, bu teknolojiyi 3 yıl gibi bir sürede hayata geçirmeyi hedefliyor. Teknolojinin kullanıcıların hayatına girmesiyle birlikte ne gibi değişiklikler ve kazanımlar olacak zaman gösterecek.