Samsung Telefonları Daha İnce Üretecek!

Samsung telefonların daha da incelebilmesi adına özel bir yongaseti üzerinde çalışmalara başladı.

Samsung tarafından duyurulan gelişmelerde özellikle telefonların daha ince bir sisteme sahip olabilmesi adına yonga seti üzerinde çalışıldığı belirtildi. Yeni yonga seti getirmeyi planlayan Samsung, yapacağı çalışmalarda başarıya ulaşması halinde mevcut telefonlardan çok daha ince telefonlar piyasaya sunacak. Bu durum kullanıcıların daha cazip ve aynı zamanda hafif telefon kullanmasını sağlayacak.

Resmen Açıklandı

Yapılan resmi açıklamalar ile birlikte markanın uzun zamandan beri bu alanda çalışmalar sürdürdüğü ifade edildi. Telefonlara entegre edilecek yeni yonga setleri ile birlikte üstelik daha gelişmiş özelliklere sahip ürünler kullanılacak. 4nm’lik yonga setleriyle piyasada var olmaya başlayacak olan Samsung'un bu konuda başarıya ulaşırsa, aynı zamanda farklı bir kapıyı da aralayacak. Öyle ki markanın beklentileri karşılaması, diğer üreticilerin de Samsung'tan bu yeni yonga setlerini almasını sağlayacak.

Bugüne kadar pek çok farklı marka ile anlaşma yapan ve donanım satan Samsung yonga setleri alanında da oldukça iddialı. Bu açıdan yapılacak çalışmalar sonrasında markanın daha yüksek satış seviyelerine ulaşması, gelirlerini arttırabileceği görünüyor. Samsung tarafından yapılacak çalışmaların özellikler önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak Samsung Galaxy S9 serisinde kullanılması bekleniyor. Beklentilerin gerçekleşecek olması halinde yeni telefon modellerinin çok daha performans odaklı olması mümkün.