Samsung, Note 7'lerin iletişimini kesiyor

Samsung, üretimini ve satışını durdurduğu Galaxy Note 7'lerin iletişimini kesmeye hazırlanıyor. Hala Note 7 kullanıyorsanız, telefonunuz artık sadece bir 'çöp' olacak.

Samsung'un satışını durdurduğu ve toplattığı akıllı telefon modeli Galaxy Note 7'yi inatla kullanmaya devam edenlerdenseniz size kötü bir haberimiz var. Güney Kore merkezli şirket operatörlerle anlaşarak bu telefon modelinin iletişimini kesmeye karar verdi.

Başka bir deyişle inatla bu telefonu iade etmeyenlerdenseniz telefonunuz kısa bir süre sonra tuğlaya dönecek.

İlk olarak Yeni Zelanda'da başlayan uygulamanın kısa sürede ülkemiz dahil pek çok yerde kullanıma girmesi bekleniyor. Bataryası patladığı için satışı durdurulan Galaxy Note 7 kuşkusuz Samsung'un başını en çok ağrıtan ürünü oldu.RECEK

SAMSUNG KENDİNİ S8 İLE AFFETİ

Bu ürün için özür dileyen Samsung kendisini yeni amiral gemisinde yer alacak özellik ile affettirmeye çalışacak.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Güney Kore merkezli teknoloji devi, Samsung Galaxy S8'de Optical Fingerprint Scanner isimli bir özelliğe yer verecek.

Söz konusu özellik sayesinde cihaz kullanıcının gözünü tarayarak açılabilecek. Başka bir deyişle kullanıcılar parmak izi taraması yerine bu özellik ile telefonlarının kilidini açabilecek.
Note 7'de bu özelliğe yer veren şirketin normal şartlarda bu özelliğe S8'de yer vermeyi düşünmediği ancak bu planın Note 7'lerin geri çağırılması ile değiştirildiği belirtiliyor.

NTV