Samsung Galaxy S8 Active Tanıtıldı

Samsung’un uzun zamandan beri merak edilen yeni modeli resmen tanıtıldı. istek konu ile ilgili detaylar.

Samsung Galaxy S8 serisinin daha dayanıklı olan bir versiyonu resmen piyasaya sunuldu. Konu ile ilgili yapılan tanıtımlarda yeni cihazın çok daha güçlü olduğu dikkat çekerken, bu durum kullanıcılar için şu ana kadar büyük bir beklenti yaratmıştı. Öyle ki Galaxy S8 servisiyle yüksek satış rakamlarına ulaşan markanın, daha dayanıklı versiyonunun sunulmuş olması markanın yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği gösterdi.

Sızdırmalar Olmuştu

Bugüne kadarki süreç içerisinde marka tarafından çok fazla detay paylaşılmamış olsa da piyasaya sunulacak yeni telefon ile ilgili pek çok farklı detay sızdırılmıştı. Bu bakımdan yapılan tanıtımlar sonrasında da yeni telefonun beklenilen özelliklere sahip olduğu görüldü. Cihazın teknik özellikleri ile yüksek satış rakamlarına ulaşabilmesi ve beklentileri bu kapsamda karşılayabilmesi mümkün görünüyor.

Telefon Ne Zaman Satılacak?

Yapılan tanıtımlara göre telefon 8 Ağustos itibariyle ön siparişi açılacak. Ön sipariş sınrasında ise telefonu satın alabileceği ve kullanabileceği tarih 11 ağustos. Telefon ile ilgili yapılan tanıtımlara göre cihazda yer alan en önemli teknik özellikler şöyle;

RAM: 4 GB RAM

Depolama Alanı: 64 GB depolama alanı (microSD desteği)

12 MP arka kamera (f/1.7, 26mm lens, OIS) 8 MP ön kamera

İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat

İşlemci: Exynos 8895 ( 4 x 2.5 GHz Exynos M2 + 4 x 1.7 GHz Cortex-A53 )

Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, USB Type-C

Boyut: 148.9 x 68.1 x 8 mm

Ağırlık: 155 gram