Samsung Galaxy S6 Sahiplerine Önemli Uyarı Yapıldı

Samsung tarafından yayınlanan son raporlarda kullanıcıların bu konuda dikkatli olması istendi.

Samsung tarafından piyasaya sunulan en popüler cep telefonlarından bir tanesi Galaxy S6 serisi olurken özellikle Samsung tarafından yayınlanan son raporlarda kullanıcıların bu konuda dikkatli olması istendi.

Samsung Galaxy S6 sahiplerine gönderdiği güncellemede ciddi bir hataya yer verirken güncellemeyi alan kullanıcıların büyük bir bölümü sim kartı kullanamıyor. Sim kartın kullanılamaması telefon üzerinden hizmet alınamamasına neden olurken Samsung, bu durumun ortaya çıkmasının ardından tüm kullanıcılara bildirim göndermeye başladı.

Güncellemeyi Yüklemeyin!

Yapılan bildirimlerde kullanıcıların güncellemeyi kullanmaması istenirken gerekli düzenlemelerin kısa süre içerisinde yapılacağı ve sorunların giderileceği belirtildi.

Bu açıdan önümüzdeki günlerde itibaren yapılacak değişiklikler ile birlikte kullanıcıların mevcut sorunları giderilecek. Büyük bir problem yaratan güncelleme kullanıcıların telefonlarında sim kartını çıkardığı süreye kadar devam ediyor. Bu bakımdan sim kartının kullanılmasını tamamen engelleyen güncelleme için kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor.

Şu an için kullanıcılar tarafından bu konuda işlemlerin nasıl yapılacağı tam olarak bilinmiyor. Samsung da sorunun kaynağına net olarak tespit edebilmiş değil. Bu açıdan Samsung'un bu alanda yapacağı çalışmalar ile birlikte çözümü bulması ve gerekli güncellemeyi düzenleyerek sunması sorunun giderilmesini sağlayacak. Fakat şu an işler Samsung cephesinde de oldukça karışık gözüküyor.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar için ise yapılabilecek olan çözümlerden bir tanesi telefonun fabrika ayarlarına döndürülerek sorunu olan güncellemenin telefondan silinmesi. Aksi halde mevcut sürüm ile sorunun telefonlarda devam etmesi söz konusu.