Samsung Galaxy C10 Özellikleri Ve Fiyatı Netleşti

Samsung tarafından tanıtımı yapılması beklenen Galaxy C10 telefon modeli için önemli sızdırmalar yapıldı.

Samsung'un ilk çift arka kamera kullanacak telefonlarından bir tanesi olacak C10 serisi için bu durum oldukça dikkat çekici durumda. Açıklamalarda özellikle 2017 yılının 3. çeyreği itibariyle telefonun piyasaya sunulacağı belirtildi.

Samsung'un şu anda testlerini devam ettirdiği bilinen Galaxy C10 modelinde Snapdragon 660 yongaseti, 6 GB RAM kullanılacak. Kaynaklar özellikle Samsung'un kendi bünyesinde ürettiği işlemcinin de yeni telefonda yer alabileceğini söylüyor. Bu bakımdan yeni telefon modeli ile birlikte piyasada fark yaratmayı hedefleyen Samsung, beklentileri karşılamanın yanı sıra özellikle farklı serilerini de güçlendirmiş olacak.

Telefonun Fiyatı Açıklandı

Açıklamalarda telefonun etiket fiyatının da benzer modellere göre uygun olacağı ifade edilirken, 64GB sürümün başlangıç fiyatı 515 dolar olarak belirlenecek. Bu bakımdan daha uygun fiyatlı bir telefon almak isteyen kişiler için Samsung'un piyasaya sunacağı yeni cihaz, çok daha cazip bir teklif olarak dikkat çekiyor.

Önümüzdeki aylarda farklı detayların sızdırılması beklenen telefonun bu konuda ne kadar başarılı olacağı ve piyasaya giriş yaptıktan sonra ne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşacağı ise yine önümüzdeki dönemlerde görülebilecek. Telefonun özellikle yapılan sızdırmalarında Bixby asistanın da yer alabileceği konuşuluyor.