Samsung, Fitness Tracker Ve Hybrid Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

Samsung, fitness tracker / hybrid akıllı saat olmak üzere yeni bir giyilebilir cihaz geliştiriyor.

Fitness tracker / hybrid akıllı saat üzerinde çalışmaların devam ettiği Samsung için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili paylaşılan ilk bilgilerde, cihaz tam teşekküllü bir akıllı saatin yanı sıra fitness izleme yetenekleri ile birlikte gelecek. Böylece akıllı gözlem fonksiyonlarına sahip olacak cihaz hem fitness cihazı hem de akıllı saati beraberinde getirecek.

Etiketi Belli Değil

Şirket kısa süre önce, SmartLab Plus program üyelerine e-posta gönderdi. Samsung, etiket çizgisinin "Gear S3 ve Gear Fit 2'den en iyi olacağını söyledi. E-postaya göre cihaz değiştirilebilecek daha küçük bir gövde ve daha ince kayışlarla spor bir tasarıma sahip olacak.

Su geçirmez olacak cihaz yüzerken de kullanılabilir durumda. Diğer özellikler etkinlik izleme, ağırlık yönetimi, aktif spor ve koçluk. Samsung, cihazın kullanıcıların geliştirilmiş widget'lerden faydalanmasını sağlayacak özel bir kullanıcı ara birimi çalıştıracağını da söyledi.

Samsung Fark Yaratabilir

Cihaz kullanıcılara, aktif kalmalarının yanı sıra uzun saatler sonrasında mola almalarını hatırlatacak bir uyarı gönderecek. Böylece cihazın yaşam koçu olarak çalışması da söz konusu. Samsung, giyilebilir cihazın, iş yerinden spor salonuna kadar tüm gün kullanılabilecek şekilde tasarlandığını söyledi. Şu anda, cihazın Tizen OS'yi çalıştırıp çalıştırmayacağı belli değil. Samsung, yeni giyilebilir cihazları ne zaman tanıtacağını da söylemedi.