Samsung Ekrana Gömülü Parmak İzi Sensörünü Galaxy S9'da Kullanabilir

Samsung özellikle ekrana gömülü Parmak izi sensörü Galaxy S9 ile çıkarmayı hedefliyor.

Bugüne kadar pek çok farklı markanın önemli hedeflerinden bir tanesi olan ekrana gömülü parmak izi sensörü bugüne kadar başarılı bir şekilde uygulanabilmiş değil. Özellikle Samsung ve Apple Gibi dev markaların bu yeniliği bir an önce sunması beklendiği gibi özellikle Galaxy S8 cihazlarında bu yeni özelliğe yer verilmesi bekleniyordu. Fakat geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan cihaz için beklentiler gerçekleşmedi ve yeni telefon modelinde parmak izi sensörü yine bağımsız bir şekilde yer aldı. Fakat konu ile ilgili paylaşılan son bilgiler oldukça umut verici. Öyle ki Samsung tarafından üzerinde çalışmalara başlanan Samsung Galaxy S9 modeli ekrana gömülü parmak izi sensörü ile piyasaya sunulabilir.

S9 Dikkat Çekebilir!

S9 modeliyle böyle bir yeniliğe gidilecek olması ise aynı zamanda Samsung'un dikkat çekmesini sağlayacak. Gündeme gelen haberlerde bugüne kadar net ifadeler kullanılmadığı gibi Samsung cephesinden hiçbir resmi açıklama gelmedi. Fakat markaya yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilerde Galaxy S9’da yeni özelliği yer verilmesinin kesin olduğu belirtiliyor.

Özellikle Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde yer almayan bu özellik beklentileri karşılamadığı ve hayal kırıklığı yaratması nedeniyle yeni özellik, telefonlarda mutlaka yer alabilir.