Samsung Bu Kez Akıllı Hoparlörleriyle Geliyor!

Farklı ürünlerin üretimlerini hedefleyen Samsung, bu kez akıllı hoparlör ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Amazon ve Google gibi pek çok dünya devi tarafından akıllı hoparlörler ve ev sistemleri geliştirilirken, Samsung tarafından da bu konuda üretimlere başlanacağı ifade edildi. Özellikle akıllı hoparlör sektörüne kendi akıllı asistanlarının yardımıyla girmeyi hedefleyen marka, böylece evdeki işleri daha da kolay bir hale getirecek.

Bixby’li Hoparlör Geliyor

Samsung tarafından geliştirilen yapay zekâ sistemi Bixby ile kullanılacak olan akıllı hoparlörler böyle kişilerin ihtiyaçlarını daha da kolay hale getirecek. Geçtiğimiz bir zamanlarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde bu yeni sistem için test çalışmalarının yapıldığı bilinirken, önümüzdeki dönemlerde cihaz resmen satışa çıkacak. Kablosuz ağa bağlanabilen cihazlar, böylece internet üzerinden dahi pek çok farklı işlemin yapılmasını sağlıyor.

Çeşitli hatırlatmalar, alarmlar, gelen e-postaların okunması ya da farklı işlevler bu yeni cihazlar üzerinden kolayca yapılabiliyor. Üstelik uyumlu ev cihazlarının kontrol edilebilmesi dahi bu hoparlör sayesinde mümkün. Bu bakımdan kişilerin hayatını büyük bir kolaylık getiren cihazların, önümüzdeki yıllarda kullanım oranlarının daha da artması bekleniyor. Böylesine bir gelişmenin yaşanması en çok kullanıcıları etkileyeceği gibi markalar da bu alanda var olabilmek adına yeni ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.