Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri 15 Kasım'da verilecek

Sabancı Vakfı tarafından güzel sanatlar öğrencilerini teşvik etmek amacıyla verilen "Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri", bu yıl 23'üncü kez verilecek.

Sabancı Vakfı tarafından düzenlenen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri” bu yıl 23’üncü kez geleceğin sanatçılarına verilecek.

Sakıp Sabancı’nın sanatçıları teşvik etmek için başlattığı ve Sabancı Vakfı tarafından devam ettirilen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri” bu yıl 23’üncü kez geleceğin sanatçılarına verilecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin 2015–2016 akademik yılı sonunda resim, heykel ve geleneksel Türk sanatları bölümlerinden ilk üç dereceyle mezun olan başarılı öğrenciler, 15 Kasım Salı günü Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.

Türkan Sabancı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek ödül törenine, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan’ın yanı sıra iş ve sanat camiası ile sosyal yaşamın seçkin isimleri katılacak.

NTV