Sağanak yağışlar geliyor

Türkiye, yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Trakya'da başlayan sağanaklar, bugünden itibaren yurdun birçok yerinde etki gösterecek.

Yağışların özellikle Marmara Bölgesi'nin kuzey kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları, Ege ve Akdeniz'de kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul genelinde de bugün sıcaklığın 24 dereceye kadar düşmesi, ara ara kuvvetli yağışların yaşanması öngörülüyor. Trakya genelinde ve Antalya'nın doğu ilçelerinde yağışların şiddetli olacağı bekleniyor. Yağışlarla beraber yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların 4 ila 10 derece azalması bekleniyor. Yarın yağışlı hava yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alacak.

Yağışların; bugün (Salı) İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm); Antalya'nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 mm) ve yer yer şiddetli (76-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir. Yağışların 06.00 ile 23.59 saatleri arasında etkili olması bekleniyor.

Yağışlı havanın perşembe günü kuzey, iç ve batı bölgelerde; cuma günüise kuzey, iç ve doğu kesimlerde aralıklarla görüldükten sonra cumartesi günü etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.