Sadettin Saran Fenerbahçe başkanlığına aday olacak

Fenerbahçe'den ihraç edilmesinin ardından açtığı davayı kazanan Sadettin Saran, tekrardan başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezi'nin açılışına katılan iş adamı Sadettin Saran, burada birtakım açıklamalarda bulundu. Açılış töreninde konuşan TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Sadettin Saran’a yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ederek, "Derneğim adına TSYD bundan sonra Sadettin Saran ile birlikte anılacaktır." dedi.

SARAN: "ALİ KOÇ ADAY OLMAZSA, BAŞKANLIĞA ADAYIM"
Sadettin Saran, Fenerbahçe'ye geri dönüş için açtığı davayı kazandığını ve yakında resmileşeceğini belirttti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın davadan aklanınca başkanlığı bırakacağını söylediğini aktaran Saran, "Ben de her zaman söylediğim gibi adayım inşallah. Sağlığımızda bir sıkıntı olmazsa kongrede adayım. Aziz Bey, Ali Koç'u destekleyeceğini söyledi. Ali Koç aday olacaksa bu yönetimin devamı olarak illaki aday olmak için aday olmayız. Ali Koç'u destekleriz. Ali Koç aday olmazsa da başkanlığa adayım." diye konuştu.

"FENERBAHÇE, HARCANAN PARALAR KADAR İYİ DURUMDA DEĞİL"
Basın mensuplarının Fenerbahçe'nin durumu ile ilgili sorusuna ise Saran, "Harcanan paraları düşündüğümüzde çok daha iyi yerde olmamız gerekiyordu. Ama toparlayacağını da görüyorum. Yine şampiyonluğun en iyi adaylarından biri olacağını düşünüyorum. Çok daha iyi yerlerde olması lazım." şeklinde cevap verdi. Saran ayrıca Teknik Direktör Pereira'nın gönderilişi ve Hollandalı teknik adam Advocaat'ın gelişi hakkındaki soruya da "Advacoot iyi bir hoca. Öyle bir şey yapılacaksa keşke daha iyi yapılsaydı. Şimdi artık onu desteklemek lazım. Önümüze bakacağız." cevabını verdi.

"BAŞARI GELDİKÇE, STAT DA DOLACAKTIR"
Fenerbahçe Ülker Stadı'na bu yılki maçlarda az sayıda taraftarın geldiği de hatırlatılan Saran, "Fenerbahçe’nin büyüklüğü taraftarından geliyor. Bu önemli bir sıkıntı, yavaş yavaş artacağını düşündüm. Bir kırgınlık var. Futbol düzeldikçe geçen sene yapılan hatalar futbolcuların bedelsiz olarak rakip takıma gitmesi bir kırıklık oluştu. Sanıyorum futbol düzeldikçe, başarı geldikçe de stat yavaş yavaş dolacaktır." dedi.

İHA