Saç dökülmesi engellenebilir mi?

İlerleyen yaşlarda saçlar eski sağlığını kaybeder. Dökülmeye ve kırılmaya başlar. Ancak bilinen bir hastalığınız yoksa bu durumu geciktirmek mümkün.

İlerleyen yaşlarda sağlığını kaybeden saçların yeniden canlanması için öncelikli olarak kozmetik ürünlerden uzaklaşmak ve doğal ürünleri tercih etmek gerekiyor.

Saçlarımızın pırıl pırıl olmasını sağlayacak en kolay formül ise saçları karbonatlı su ile temizlemek. karbonatlı su ile temizlenen saçlar zamanla derideki kozmetik ürünlerin bıraktığı deterjandan ve çeşitli kimyasallardan arınarak yenilenmiş gibi olur ve sağlıkla uzamaya başlar.

Saçınızda karbonatlı suyu ilk denediğinizde sonuçtan pek de memnun kalmayacaksınız. Çünkü saçlarınız yıllarca kozmetik ürünlere alıştı ve genetiği de o yönde değişti. Adapte sürecini atlatana kadar saçınızın eski formunda olmadığını düşünebilir hatta temizlenmemiş gibi hissedebilirsiniz. Eğer ki karbonatlı su ile saç temizliğine devam ederseniz saçlarınız eskisi gibi parlak ve gür olacaktır.

Saçınızdaki matlıktan şikayet ediyorsanız da en etkili yöntem ise durulma suyuna elam sirkesi katmanız. Elma sirkesi özel formülü ile hem saçları yumuşacık yapar hem de mat görünümü ortadan kaldırarak doğal bir parlaklık verir.