Rusya ve Suriye İdlib'i yeniden vuruyor!

Rusya ve Suriye savaş uçakları İdlib'e tekrar hava operasyonu yapmaya başladı.

Rusya ve Suriye savaş uçakları İdlib’i tekrar vurmaya başladı. Tahran’da yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı İdlib zirvesine 5 saat kala 2 Suriye savaş uçağıyla 3 Rus savaş uçağı İdlib'in bazı bölgelerine bomba yağdırmaya başladı

Son dakika haberlerinde, Rus ve Suriye uçaklarının İdlib'in kırsal bölgeleri olan Kefer, Harbit ve Abdin bölgelerini vurduğu belirtiliyor.

7 hava saldırısı düzenlendi

Uçaklar, İdlib’in güney kırsalında bulunan Han Şeyhun, Kefr Zeyta, Hebit kasabalarına 7 hava saldırısı düzenledi. Muhaliflere ait uçak gözlemevi yetkilileri saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, "Hımeymim askeri üssünden kalkan Rusya'ya ait üç ve Esed rejimine bağlı iki savaş uçağı Hama ve İdlib'in güneyindeki sivil yerleşimlere ve muhaliflerin cephe hatlarına hava saldırısı düzenledi" ifadeleri yer aldı.

Rus keşif uçakları bölgeyi terk etmiyor

Suriye ayrıca bu bölgelere top atışları da gerçekleştirdi. Hava saldırıları ve top atışları sebebiyle bir kişinin öldüğü, birkaç kişinin de yaralandığı belirtildi. Rus keşif uçaklarının sabahın ilk saatlerinden beri bölgeyi terk etmediği kaydedildi.

Salı günü de hava operasyonu yapılmıştı

Rusya Salı günü İdlib'e yönelik ilk hava operasyonunu yapmış ve Heyeti Tahrir-i Şam örgütü mevzilerini ve mühimmat depolarını vurduğunu açıklamıştı. Dün sabah saatlerinde de önce Esed rejimi tankları İdlib'in kenar mahallelerini ateş altına almış ardından da Hmeymim Üssü'nden kalkan Rus uçakları İdlib'te bazı bölgeleri bombalamıştı.