Rönesans Gayrimenkul projesi Piazza’da fiyatlar 449 bin TL’den başlıyor

Rönesans Gayrimenkul tarafından Maltepe’de 320 milyon euro bütçeyle konumlandırılan Piazza projesinde fiyatlar 449 bin TL’den başlıyor.

Maltepe’de 42 bin metrekarelik bir arazi üzerinde konumlandırılan Piazza projesinin Maltepe ve Küçükyalı’ya değer katması planlanıyor. 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen basın lansmanının ardından satışları başlayan projedeki dairelerin fiyatları 449 bin TL’den başlıyor.

Projede alanları 59 ila 214 metrekare arasında farklılık gösteren 230 konut, 21 katlı ofis bloğu ve açık alanların yer aldığı alışveriş merkezi bulunuyor.

Piazza’da alanları 59 ila 135 metrekare arasında değişen 1+1 daireler 449 bin TL ile 655 bin TL, alanları 96 ila 157 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 641 bin TL ile 1 milyon 338 bin TL, alanları 152 ila 214 metrekare arasında değişen 3+1 daireler ise 945 bin TL ile 1 milyon 570 bin TL arasında değişen fiyatlarla yatırımcılarını bekliyor. Projede konutların 2018 yılının Mart ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Lansman dönemine özel avantajı fiyatlar

Lansman dönemine özel avantajlı fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla satışa çıkan Piazza'da peşin alımlarda yüzde 12 indirim, teslime kadar şirket içi vadeli ödeme seçeneği ve yüzde 5’ten başlayan peşinatlarla konut sahibi olma gibi fırsatlar sunuluyor.

"Maltepe ve Küçükyalı'nın gelişimine katkı sağlıyoruz"

Düzenlenen basın toplantısında proje ve bulunduğu bölgeyle ilgili bilgi veren Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş,

“Son yıllarda Anadolu yakasında yapılan yatırımlar sayesinde bölgede oturan ve çalışan ciddi bir nüfus bulunuyor. Metro ve Marmaray gibi ulaşım hatlarıyla erişimin de kolaylaştığı bölgede uluslararası firmalar genel merkezlerini Anadolu yakasına taşıyor. Daha önce gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Bosch ve Turkcell gibi markalar genel merkezlerini Küçükyalı’ya taşıdı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım olarak Maltepe ve Küçükyalı projelerimizle bölgenin gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

"Yüksek kira getirisi sağlayacak"

Piazza’nın yıllık ziyaretçi sayısının yaklaşık 16 milyon olacağını öngören Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Hasan Şimşek ise,

“Piazza, ofis, konut ve alışveriş merkezinin olduğu karma bir proje. Şık yeme içme mekanlarından tanınmış moda markalarına kadar pek çok mağazayı bünyesinde bulunduracak Piazza, şehir yaşamının gözde mekanlarından biri olacak. Burayı tercih edenler, ihtiyacı olan her şeyi bir arada bulabilecek. Konut bölümünde yaşayanlar, ofis bloğunda çalışıp aynı yerden alışverişini yapma fırsatı bulacak. Dinamik bir yaşam stilini benimseyen herkesin tercihi olacak” dedi.

Projenin konumu itibariyle önemli bir noktada yükseldiğini söyleyen Şimşek, “Piazza projesinin ofis bölümünde yaklaşık 3 bin kişinin alışveriş merkezinde ise bin 500 kişinin çalışacağını öngördüğümüzde 230 özel rezidanstan oluşan dairelerin yatırımcısı için karlı olacağı ve yüksek kira getirisi sağlayacağını söyleyebiliriz.

Trafik sorununun sıkça gündeme geldiği İstanbul’da özellikle ulaşım aksında yer alan projelere yoğun ilgi oluyor. Metro hattı gibi yatırımlar ziyaretçilerin projeye olan tercihini olumlu etkilediği gibi konut ve ofis projelerinin değerinin artmasını sağlıyor. Piazza’da yer alan ofis bloğu da ana arterler üzerinde yer almasının yanı sıra Sabiha Gökçen havaalanına yakınlığı, yeni finans merkezi ve karayolu bağlantıları ile dikkat çekiyor” dedi.

İçerisinde yer alacak metro durağı bağlantısı ile ulaşım yönünden oldukça rahat bir imkan sunan Piazza; Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 kilometre, sahil yoluna 3 kilometre mesafede. E5 ulaşım hattı üzerinde yer alan proje 2 bin 400 araçlık kapalı otoparkı ile ziyaretçilerine kolaylık sunuyor.

Kaynak: Emlak Gündem