Robot Taksiler Seneye Yollarda

Robot taksiler ile ilgili yapılan son açıklamalarda özellikle gelecek yıldan itibaren taksilerin kullanılabileceği ifade edildi.

Almanya'nın Bosch markası, robot taksi konusunda oldukça iddialı. Özellikle Almanya'da otomobil alanındaki en iddialı dergilerden bir tanesi olan Automobılwoche dergisinde markanın otomobil projeleri ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Robotlar Ulaşımda Yer Alacak

Kontrol yetkilisi tarafından yapılan açıklamalarda, özellikle Almanya sokaklarında küçük bir robot taksi kullanılmaya başlanacağı ifade edilirken ilk olarak Almanya'da denenecek olan bu yöntem, kısa süre içerisinde dünyanın farklı bölgelerinde uygulanmaya başlayacak.

Özellikle başlangıç aşamasında güvenlik önlemi olarak robot taksilerde normal sürücülerin de yer alacağını söyleyen yönetici, bu kişilerin sadece güvenlik amacıyla kullanılacağını ve gerekli görüldüğü durumlarda araca müdahale edilebileceğini ifade etti.

Test süresi boyunca sürücülü bir şekilde yolculuk yapabilecek olan vatandaşlar, test süreçleri tamamlandıktan sonra robot taksitleri sürücüsüz bir şekilde kullanabilecek. Özellikle farklı markalarla bu alanda işbirliğine gittiğini söyleyerek kapsamlı bir şekilde hazırlıkları sürdürüldüğünü söyleyen marka, şu anda çok iddialı.

Almanya'da yapılacak testler tüm dünyadaki bu yenilik için de büyük bir önem teşkil ediyor. Öyle ki testlerin başarılı bir şekilde tamamlanma ihtimali ve bu konuda sorunsuz bir şekilde hizmetin verilmesi, pek çok farklı ülkede de yine bu yeniliklerin yer almasını sağlayacak. Almanya'da başlayacak olan bu proje aynı zamanda ulaşımdaki robotlaşmanın da hızlanmasını sağlayacak.