Reklamlar Facebook Messenger'a Geliyor

Facebook Messenger için yeni reklam modelleri geliştiriliyor. Artık uygulamada reklamlar görülecek.

Sosyal ağ, sohbet uygulaması olan Facebook Messenger'a reklamlar getirmeye çalışıyor. Konuyla ilgili uzun zamandan beri test sürecini sürdürdüğü öğrenilen Facebook Messenger, bu konuda önemli bir aşamayı geride bırakmayı başardı.

Bir Haftaya Gelecek

Facebook, dünya çapındaki Messenger kullanıcılarının önümüzdeki birkaç hafta içinde reklamları görebileceğini net bir şekilde açıkladı. Bununla birlikte uygulamada reklamların tüm kullanıcılara gösterilmesinin yılın sonuna kadar sürebileceği de ifade edildi. Bu bakımdan Facebook Messenger için reklam modelimde kademeli bir şekilde geçiş yapılacak.

Facebook Messenger Reklam Modelleri Nasıl Olacak?

Facebook Messenger için geliştirilen reklamlar özellikle Instagram ve Facebook üzerinden Facebook Messenger’a geçişlerde gösterilecek. Özel video reklamlar ya da tek parça görsellerden oluşacak reklamlar, böylece kullanıcılara Facebook Messenger’a geçmeden önce gösterilecek. Yapılacak bu çalışma aynı zamanda reklam verenler için de cazip bir fırsat yaratacak. Öyle ki milyarlarca kullanıcı tarafında kullanılan Facebook Messenger’ın reklam verenlere açılmış olması, cazip bir fırsat elde edilmesini sağlayacak. Bu bakımdan Facebook Messenger reklam dönemi ile birlikte reklam verenler için de iyi bir reklam ağı oluşturulmuş olacak. Konuyla ilgili özellikle reklam fiyatları ve ücretlendirilmeler paylaşılmadı. Fakat özelliğin resmen gelmesi ile birlikte bu konudaki detaylar da netleşecek.