Ramazan pidesi kaç lira oldu?

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi pidenin illere göre bu yılki satış fiyatları belli olmaya başladı.

CNN Türk'te yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Halk Ekmek bu yıl ramazan pidesinin fiyatını değiştirmedi ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi 350 gr pide 85 kuruştan satılacak.

Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayı için üretim ve satış bölümlerinde gerekli hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Günlük 125 bin pideyi satışa sunabildiklerini belirten İlkbahar, bu sene pide satışlarında geçen seneye göre yüzde 30'luk artış beklediklerinin altını çizdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, İlkbahar, yumurtalı pidelerin kilogramının 2 lira 80 kuruş olduğuna işaret ederek, "Halk Ekmek olarak herkes yiyebilsin diye bu sene pidelere zam yapmadık. Vatandaşlar 250 gram pideyi Halk Ekmek satış noktalarından geçen seneki fiyat olan 70 kuruştan alabilecekler. Pidelerimiz el değmeden üretiliyor. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla bunları tüketebilir." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası da bu sene de 250 gram pideleri 70 kuruşa satacak.

Pide fiyatları 6 lira 60 kuruşun üzerinde olmayacak

Halk Ekmek dışında satılacak pide fiyatları da belli olmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Haliil İbrahim Balcı tarafından yapıldı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, "Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ülkemizde uygulanacak olan pide fiyatı ülke genelinde azami 6 lira 60 kuruşun üzerinde olmayacaktır." dedi,

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ülkemizde uygulanacak olan pide fiyatı ülke genelinde azami 6 lira 60 kuruşun üzerinde olmayacaktır. 2015 ve 2016 yılında pidenin kilogram fiyatı 6 lira olarak uygulanmıştı. Örneğin Ankara'da geçen yıl 250 gram pide 1,5 lira iken, bu ramazanda Ankara'da 300 gram pidenin fiyatı 2 lira olarak belirlenmiştir." dedi.