Qualcomm Quick Charge 4+ Duyurdu

Qualcomm tarafından yapılan yeni tanıtımlarda Qualcomm Quick Charge 4+ gelişmesi duyuruldu.

Qualcomm, geçen yıl Snapdragon 835 Mobile Platformu ile birlikte pay 4'ü tanıtmıştı. Şimdi ise Qualcomm Quick Charge 4’ün tüm avantajlarını, gelişmiş çift şarj, akıllı termal dengeleme ve gelişmiş güvenlik özellikleri gibi yeni geliştirmeleri içeren Qualcomm Quick Charge 4+ versiyonunu açıkladı. Qualcomm, bu özelliklerle önceki versiyona kıyasla yüzde 15 daha hızlı veya yüzde 30 daha verimli şarj edebiliyor.

Qualcomm Quick Charge 4+ Özellikleri Neler?

Qualcomm tarafından yapılan tanıtımlarda Qualcomm Quick Charge 4+ versiyonunun temel özellikleri üzerinde detaylar da paylaşıldı.

Çift Şarj: Cihazı şarj akımını bölen, daha düşük termik dağılım ve düşük şarj süresi sağlayan ikinci bir güç yönetimi olan çift şarj, hızlı ve güvenli bir teknoloji olarak tanıtıldı.

Akıllı Termal Dengeleme: Akımı güvenli bir şekilde aktaran ve sıcak noktaları ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış dengeleme sistemi, aşırı ısınmayı önleyerek güvenli şarj imkanı sağlıyor.

Gelişmiş Güvenlik Özellikleri: Hem kutup hem de konektör sıcaklık seviyelerini aynı anda izlemek için yeni özellikler tanıtılmış durumda. Bu ilave koruma katmanı, aşırı ısınmaya, kısa devreye veya C tipi konektörlerin hasar görmesine engel oluyor.

NeoCharge hızlı şarj teknolojisini kullanan ilk model Nubia Z17 oldu. Qualcomm'dan QC4 + versiyonunu temel alan bu model bu bakımdan iyi bir örnek olarak görülüyor.