Putin'den Trump'a: "ABD ile ilişkilerimizi iyileştirmeye hazırız"

Rusya Devlet başkanı Putin, Trump'ın başkan olmadan önceki sözlerini hatırlatarak, "Rusya, ABD ile ilişkilerini her alanda iyileştirmeye hazır ve bunu istiyor." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda göreve yeni başlayan yabancı ülke büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul töreninde yaptığı konuşmada, Donald Trump'ın ABD'de başkanlık seçimlerini kazanmasına değindi.

Trump'tan seçim kampanyası döneminde Rusya ile ilişkileri düzeltmek istediği yönünde açıklamalar duyduklarını belirten Putin, şöyle konuştu:

"Bu açıklamaları duyduk. Rus-Amerikan ilişkilerinde yaşanan kötüleşmeyi de göz önüne alınca bunun (ilişkileri iyileştirmenin) kolay bir yol olmayacağını anlıyoruz. Rusya ABD ile ilişkilerini her alanda iyileştirmeye hazır ve bunu istiyor."

Medvedev: Trump'ın seçimleri kazanmasından daha önemli sorunlarımız var

Öte yandan Başbakan Dmitriy Medvedev, Rusya'nın Trump'ın seçimleri kazanmasından daha önemli sorunları olduğunu kaydetti.

Medvedev, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "Tüm dünya Amerika seçimlerini Trump'ın kazanmasını konuşuyor ancak biz toplantımıza ülkemizdeki daha önemli sorunlarla başlayalım." ifadelerini kullandı.

AA